Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”

 

Kronika poświęcona Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku [nazwa red.]

Kolekcja (zbiór/zespół): Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Słowa kluczowe: 20 w., Chorostian Bogusława (1939-), Muzeum Mikołaja Kopernika, Frombork, historia, muzealnictwo


Kronika poświęcona jest powojennej historii Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Materiały do kroniki były gromadzone od roku 1963, jednakże dzieje w niej opisane siegają roku 1945, kiedy to do Fromborka wkraczają wojska III Frontu Białoruskiego. Zapisy w formie kalendarium, zawierają informacje o działaniach, wydarzeniach i innych formach działalności Muzeum. Kronika zawiera również wiele załączników, m.in. wycinki prasowe, zdjęcia, pocztówki, druki ulotne. Ostatni wpis do kroniki nastapił 29 marca 1979 r. Autorką kroniki jest Bogusława Chorostian, wieloletni pracownik muzeum. Była również kierownikiem muzeum w latach 1969-1970.


Nazwa dokumentu: Kronika poświęcona Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku [nazwa red.]
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Teczka (jednostki archiwalna): Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Numer ID: CATL 37 C / 6.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Chorostian, Bogusława
Data wytworzenia: 1963-00-00 - 1979-03-29
Miejsce wytworzenia: Frombork
Typ dokumentu: kronika
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Bogusława Chorostian
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: 20 w., Chorostian Bogusława (1939-), Muzeum Mikołaja Kopernika, Frombork, historia, muzealnictwo
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.