Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teodora Dębińska-Grudzińska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Inne pamiątki”

 

Pamiątkowy medalion na 50-lecie Koła Kobiet Żołnierzy PSK w Londynie [nazwa red.]

Kolekcja (zbiór/zespół): Teodora Dębińska-Grudzińska, Słowa kluczowe: Morozowicz Jadwiga, Grudziński Ireneusz Romuald, 21 w., 50-lecie Koła Kobiet Żołnierzy PSK w Londynie, medalion, Braniewo, Wielka Brytania


Pamiątkowy medalion, odcisk w wosku, średnica: 95 mm. W wieńcu laurowym napis: PSK 1939-45, po obu stronach orzełka w koronie: 50 lat, w otoku: Koło Kobiet Żołnierzy PSK w Londynie. Kopię pamiątkowego medalionu, Ireneusz Romuald Grudziński podarował Cyfrowemu Archiwum Tradycji Lokalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie (oryginał znajduje się z jego zbiorach). Przewodniczącą Koła Kobiet Żołnierzy PSZ w Wielkiej Brytanii była płk Jadwiga Morozewicz (1912-2000), primo voto Makłowicz, z domu Łozińska. Koło rozwiązało się w 2000 r. po jej śmierci.


Nazwa dokumentu: Pamiątkowy medalion na 50-lecie Koła Kobiet Żołnierzy PSK w Londynie [nazwa red.]
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teodora Dębińska-Grudzińska
Teczka (jednostki archiwalna): Inne pamiątki
Numer ID: CATL 37 A / 10.4.3
Sygnatura: brak
Autor: Ireneusz Romuald Grudziński
Data wytworzenia: 1998-00-00
Miejsce wytworzenia: Braniewo
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie, Ireneusz Romuald Grudziński - ofiarodawca
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: Morozowicz Jadwiga, Grudziński Ireneusz Romuald, 21 w., 50-lecie Koła Kobiet Żołnierzy PSK w Londynie, medalion, Braniewo, Wielka Brytania
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Inne pamiątki"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.