Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teodora Dębińska-Grudzińska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Medale i odznaczenia”

 

Krzyż Zesłańców Sybiru nadany Teodorze Dębińskiej-Grudzińskiej, byłej Sybiraczce i ochotniczce z 317. Kompanii Transportowej Pomocniczej Służby Kobiet, przez Prezydenta R P Lecha Kaczyńskiego [nazwa red.]

Kolekcja (zbiór/zespół): Teodora Dębińska-Grudzińska, Słowa kluczowe: Dębińska-Grudzińska Teodora, Sybiracy, 317 Kompania Transportowa Pomocniczej Służby Kobiet, Armia Andersa, 2 Korpus Polski, Krzyż Zesłańców Sybiru, Rzeczpospolita Polska


Odznaką Krzyża jest krzyż równoramienny wykonany z metalu, srebrzony i oksydowany. Wymiar krzyża wynosi 40 x 40 mm. Ramiona krzyża są w obramowaniu. W środku krzyża na dwóch skrzyżowanych złoconych mieczach, skierowanych ostrzem w dół, umieszczona jest czerwono emaliowana tarcza herbowa z orłem według wzoru godła Polski z 1990 (w koronie). Tarcza otoczona jest z trzech stron zerwanym łańcuchem. Na odwrotnej stronie Krzyża, na środku, umieszczony jest napis: ZESŁAŃCOM / SYBIRU. Krzyż zawieszony jest na zielonej wstążce szerokości 40 mm z pionowym biało-czerwonym paskiem pośrodku o szerokości 18 mm. Legitymację do Krzyża podpisał już Prrezydent RP Bronisław Komorowski, a wręczenie odznaczenia, na ręce syna T. Dębińskiej-Grudzińskiej, miało miejsce dwa dni po Jej śmierci, w dniu 28.09.2010 r. Krzyż znajduje się w zbiorach syna T. Dębińskiej-Grudzińskiej - I. R. Grudzińskiego.


Nazwa dokumentu: Krzyż Zesłańców Sybiru nadany Teodorze Dębińskiej-Grudzińskiej, byłej Sybiraczce i ochotniczce z 317. Kompanii Transportowej Pomocniczej Służby Kobiet, przez Prezydenta R P Lecha Kaczyńskiego [nazwa red.]
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teodora Dębińska-Grudzińska
Teczka (jednostki archiwalna): Medale i odznaczenia
Numer ID: CATL 37 A / 10.3.7
Sygnatura: brak
Autor: b. a.
Data wytworzenia: 2003-00-00
Wytwórca: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Miejsce wytworzenia: Polska
Typ dokumentu: odznaka
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Ireneusz Romuald Grudziński
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: Dębińska-Grudzińska Teodora, Sybiracy, 317 Kompania Transportowa Pomocniczej Służby Kobiet, Armia Andersa, 2 Korpus Polski, Krzyż Zesłańców Sybiru, Rzeczpospolita Polska
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/dlibra
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Medale i odznaczenia"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.