Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teodora Dębińska-Grudzińska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Medale i odznaczenia”

 

Medal za Wojnę 1939-1945 (War Medal 1939-1945) przyznany ochotniczce Teodorze Dębińskiej z 317. Kompanii Transportowej Pomocniczej Służby Kobiet [nazwa red.]

Kolekcja (zbiór/zespół): Teodora Dębińska-Grudzińska, Słowa kluczowe: Wielka Brytania, Medal za Wojnę 1939-1945 (War Medal 1939-1945), 2 Korpus Polski, Armia Andersa, 317 Kompania Transportowa Pomocniczej Służby Kobiet, II wojna światowa 1939-1945, Dębińska-Grudzińska Teodora


Okrągły medal o średnicy 1,42 cala (36 mm). Brytyjskie wydanie wykonane było ze stopu miedzi i niklu, a kanadyjskie ze srebra (próba 800. Na awersie widnieje lewy profil króla Jerzego VI w koronie z opisem: GEORGIVS VI D: BR: OMN: REX ET INDIAE IMP: Na rewersie - lew stojący na ciele dwugłowego smoka. Na górze po prawej, w dwóch rzędach daty 1939/1945. Wstążka o szerokości 1,25 cala (32 mm) składająca się z 7 kolorowych pasów: czerwony, ciemnoniebieski, wąski czerwony (środkowy), biały. Medal znajduje się w zbiorach syna T. Dębińskiej-Grudzińskiej - I. R. Grudzińskiego.


Nazwa dokumentu: Medal za Wojnę 1939-1945 (War Medal 1939-1945) przyznany ochotniczce Teodorze Dębińskiej z 317. Kompanii Transportowej Pomocniczej Służby Kobiet [nazwa red.]
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teodora Dębińska-Grudzińska
Teczka (jednostki archiwalna): Medale i odznaczenia
Numer ID: CATL 37 A / 10.3.6
Sygnatura: brak
Autor: b. a.
Data wytworzenia: 1945-00-00
Miejsce wytworzenia: Wielka Brytania
Typ dokumentu: medal
Język: eng
Prawa do dysponowania publikacją: Ireneusz Romuald Grudziński
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: Wielka Brytania, Medal za Wojnę 1939-1945 (War Medal 1939-1945), 2 Korpus Polski, Armia Andersa, 317 Kompania Transportowa Pomocniczej Służby Kobiet, II wojna światowa 1939-1945, Dębińska-Grudzińska Teodora
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/dlibra
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Medale i odznaczenia"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.